Izguba prvaka Packers v NFC je zmagoviti krog za analitiko NFL

NFL: prvenstvo NFC-Green Bay Packers pri San Francisco 49ers

Povezano

Vse, kar morate vedeti o konferenčnem prvenstvu 2020

Ne morete večno preigravati številk. Vso sezono so Packersi igrali bolje, kot so kazale njihove osnovne številke, in v nedeljo je sreče končno zmanjkalo. Dramatično. 49ers je Green Bay pobegnil z igrišča in izstopil iz končnice v prevladujoči zmagi s 37-20, ki je pogasila upanje Packersov na Super Bowl.

To ni bilo veliko presenečenje, glede na to, kako je potekala prva tekma med tema dvema ekipama, poraz devetih s 37-8. Še manj presenetljivo je bilo za tiste navijače NFL, ki se klanjajo pred oltarjem napredne analitike, ki pridiga, da bodo kolesa prej ali slej padla z vagona Green Baya.

pedro pascal čudežna ženska

Povezano

Aaron Rodgers leta 2019 ni bil videti urejen. Kako to popravijo Packers?

Dominacija 49ers nad Packers je videti kot načrt za zmago na Super Bowlu

Na koncu se vodje vračajo na Super Bowl

Ryan Tannehill in Derrick Henry sta poganjala ta magični tek Titanov. Se bodo vrnili za drugega?

Čeprav so Packers prislužili rekord 13-3, NFC pa št. 2 semena, so bili v številnih drugih kategorijah manj uspešni. V DVOA Football Outsiders metriko – ki v bistvu meri učinkovitost ekipe na igro – so končali na 10. mestu, vključno z osmim v napadu in 15. v obrambi. Ekipa je imela tudi razliko v točkah plus-63, kar je bilo deveto v ligi in peto v NFC. To točkovni diferencial pomeni rekord 9,7-6,3 v povprečju - kljub temu pa so Packers presegli to za več kot tri zmage. Ekipa je v tekmah z enim rezultatom dosegla rezultat 6-1 (plus je imel še dve zmagi za osem točk, kar bi lahko šteli kot zmage z enim rezultatom), kar je še en znak nevzdržnega presežka.

Te rdeče zastave so živo mahale na prvenstveni tekmi NFC. Ninersi so prišli do vodstva ob polčasu s 27:0 in na vsakem koraku pokazali, da so boljša ekipa. San Francisco je v igro vstopil s peto najboljšo DVOA, tretjo najboljšo razliko v točkah in prednostjo domačega igrišča – čeprav je bila igra še bolj nagnjena, kot bi kazali ti dejavniki.

podgana iz ratatouillea

Brezvoljnost Green Baya ni le osvetlila pomanjkljive številke ekipe v rednem delu sezone, temveč je razkrila tudi posebne pomanjkljivosti Packersov. To se začne s hitrim obrambo ekipe, ki je zasedla šele 23. mesto DVOA . Ninersi so v igri hiteli za neverjetnih 285 jardov na 42 naletih, v povprečju 6,8 jarda na prenos. Jimmy Garoppolo je vso noč vrgel le osem podaj - nikoli ni bilo treba, da bi naredil več kot to.

Če bi ena igra lahko opredelila igro, je bila to ta nalet na 18 jardov, ki ga je v drugi četrtini zaigral Raheem Mostert. Luknja, ki jo je odprla ofenzivna linija Niners, je bila tako široka, da bi večina navijačev v Santa Clari verjetno lahko sama odnesla to hišo:

Mostert je končal z 220 jardi na 29 nosilcih za neverjetno povprečje 7,6 jarda na torbi. Dodal je tudi štiri touchdowne – toda preden pomislite, da je on naslednji Derrick Henry ( ali Christian McCaffrey ali Ezekiel Elliott ali Todd Gurley ), pokukajte vanj karierne številke . Mostert je imel igro svojega življenja in je definicija igralca, ki je samo fant, saj je 27-letni nekdanji neizvoljeni prosti igralec opravil kariero skupaj od 297 hitrih jardov pred to sezono. Zadnje čase je bil močan za Niners, a glavni trener Kyle Shanahan rad vozi vroče roke pri begu (in Tevin Coleman se je na začetku tekme poškodoval rame). Vodje analitikov že dolgo pravijo, da je hiter uspeh bolj povezan z načrtovanjem in blokiranjem osebja kot z zvezdniškimi begunci, in uspeh, ki so ga Niners dosegli na terenu z Mostertom, je odličen primer tega – še ena zmaga za napredne številke.

Preprosto povedano, Shanahanova shema upravljanja po coni je porušila Packers. Ni bilo pomembno, komu so predali žogo – široki sprejemnik Deebo Samuel je z dvema prenašanjem zgrabil 43 jardov, vključno s tem 32-jarskim bežanjem v tretji četrtini:

Včasih se je zdelo, kot da obramba Packers sploh ni poskušala:

najbolj všeč igralcem nba

Na drugi strani žoge je bil prekršek Packersov izključen v prvem polčasu in ni dosegel prvih točk do 8:44 tretje četrtine, pri čemer so imeli Ninersi 27 točk prednosti. Končna statistična linija Aarona Rodgersa – 31 od 39 za 326 jardov, dva touchdowna in dva pika – je videti dovolj ugledna proti drugi najboljši obrambi lige DVOA, vendar je skoraj vsa ta produkcija prišla v času smeti. Ob polčasu so imeli Ninersi a 99,7-odstotna verjetnost zmage in Rodgers je imel veliko bolj neprijetno linijo: 9-od-12 za 65 jardov, prestrezanje in izgubljeno fumble.

Rodgersova napredna statistika se že leta zmanjšuje. V tej sezoni je veteran QB končal na 20. mestu QBR , izenačen na 27. in odstotek dokončanosti nad pričakovanji , in 13. v DVOA , čeprav je bil šesti v oceni PFF . V redni sezoni je bil Rodgers pod povprečjem lige NFL v jardih na poskus (7,0) in odstotku dokončanja (62,0) in je bil natančno povprečen v odstotku dotika (4,6). In medtem ko je Rodgers zgrešil zvezda široka Davante Adams na štirih tekmah, potem ko je utrpel poškodbo prsta na nogi, je Rodgersu koristila tudi ofenzivna linija, ki uvrščen na prvo mesto v ESPN-jevi stopnji zmagovalnih blokov in četrti v PFF-jevi oceni za blokiranje prehoda . Ne glede na kakovost njegove stranske zasedbe je ideja, da bi bil Aaron Freakin' Rodgers pod povprečjem v jardih na poskus je nepredstavljivo.

Kljub temu dvakratni prvak MVP in Super Bowl še vedno nekajkrat vsako tekmo pokaže svoj izjemen talent za roke in sposobnost postavljanja žoge, kot je to storil pri tej bombi s 65 jardov Adamsu v četrti četrtini:

A teh iger je za 36-letnika zdaj malo. Rodgersova najboljša spretnost je zdaj izogibanje prestrezanjem. Drugo leto zapored je bil na vrhu lige po odstotku posredovanja (0,7), a to ni dovolj. Rodgers se lahko izogne ​​napakam, vendar ne igra več dosledno v igrah, ki bi moštvo lahko dvignile iz dobrega v odlično – njegov grozovit prvi polčas proti Niners je bil še en opomnik, da je legendarni branilec Packersov daleč od svojega vrhunca v karieri v letih 2011–14.

Da bo jasno: Rodgers ni a slab quarterback, Packers pa niso a slab ekipo. Toda Rodgers, nekoč smetana QB, je zdaj nekje na robu najboljših 10 lige. In čeprav so bili Packers letos dovolj dobri, da so bili posezonsko moštvo, so imeli srečo, da so si prislužili številko konference. 2 semena—in niso bili niti blizu pripravljeni za druženje z 49ers. Napredne številke so bile jasne na obeh točkah vso sezono - le pozoren si moral biti nanje.

E-naslov (obvezno) S prijavo se strinjate z našimi Obvestilo o zasebnosti in evropski uporabniki se strinjajo s politiko prenosa podatkov. Naročite se

Zanimivi Članki

Priljubljene Objave

Težava z 'Waco'

Čelada velikanskega Ahila New England Patriots

2020 Emmys Recap, Review ‘Fast Times at Ridgemont High’ in New S.F. Stanovalka

Kako bo 'Vzpon Skywalkerja' obravnaval Leio Organo?

Ugibajte 9. teden vrstic z bratrancem Salom

Obup in okusnost na 'Chefs vs. Wild'

Volkovi se drastično lotijo ​​svoje neuspešne prihodnosti

To je čudno leto in velikani so sramotna jama obupa

Pozabite na prvenstveno tekmo AFC. Končno je čas za tekmovanje Patrick Mahomes proti Josh Allenu.

Kent Babb o College Football in njegovi novi knjigi 'Čez reko: življenje, smrt in nogomet v ameriškem mestu'

Recenzija Adeleinega albuma '30', Keanu Reeves v Esquire in več novic o slavnih

Kakšna je prihodnost Taylorja Heinickeja z nogometno ekipo Washington?

Prevladujejo Mike Francesa, plus newyorški asi

Povzetek 15. tedna: Saints Shut Out the Bucs, Packers Win a Close One, in Lions vznemirja Cardinale

Konec Andrewa Cuoma? Poleg tega New York Yankees z Lindsey Adler.

Izdaja Cam Newtona začenja novo obdobje za Patriote

Kirk Cousins ​​ima priložnost, da na novo opredeli svojo kariero proti svetnikom